Úvaha

25. dubna 2012 v 7:29 | Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
Dočetl jsem se na jednom servru zajímavé věty, která je celkem trefná. Týká se mého nožířského vlákna na Knife.

"Nepřítel lidu, zvířat i vesmíru Black byl konečně vypuzen, to musí bejt radosti u odvěkých nepřátel.Moc se neradujte, bez nepřítele nedokážete žít a funkce škodiče muže bejt v dalším vývoji přiřknuta právě komukoliv jinýmu."

Asi budu mocný čaroděj, když se proti mně musí spojit vlčí společenstvo, aby mi zakroutili krkem.

Anebo je to jen tak, že doba v níž zrovna žijeme, je prosycena morálním marasmem. Jak napsal T.Baťa už před desítkami let. Neexistuje krize finanční. Je jen krize společnosti, je to krize morálky.

Pro mnoho lidí je natolik neuvěřitelné, že texty, a článečky, glosy, které píšu, že by mohly býti pravdivé příběhy, které se mi staly, že mne napadá, jak je mi jich vlastně líto. Žít život prosycený neúspěchem, nemocemi, a zlobou, musí být strašlivá karma.
Když píšu, že se mi stalo to či ono, napadlo mně už mockrát, že musí dost lidí uvažovat, jak to můžu všechno stihnout, anebo, logicky, je napadne, že ty příběhy jsou vymyšlené.
Zrovna nedávno jsem popisoval, jak jsem se během jediného víkendu setkal s dvěma naprosto neuvěřitelnými lidmi. Jedním z nich je můj učitel wing-chun kung fu. Kdo mi tady uvěří, že se najde člověk natolik toužící poznat pravdu, že odjede do Číny, hledat mistry kung fu. Nikde ho neznali, a on přesto svého mistra našel, a do Číny jezdí už 20 let.
A hned druhý den sedím na výstavě vedle kluka, co do Číny jezdí už 12 let, a hledá mistry mečíře, a učitele boje s mečem. Ten tam dokonce 2 roky bydlel vkuse, a mám pocit, že i jeho manželka má čínské kořeny. Jak uvěřit příběhu, že je někdo tak cílevěcomý, a vytrvalý, že 10 let hledá mistra meče? Je to jako pohádka z US filmu. Vidím na lidech, jak jen nevěřícně kroutí hlavami. A já ty lidi přesto znám, a jsou to mí přátelé. Náhoda? Jsem přesvědčen, že nikoliv. Vše je dáno tím, po jaké cestě jdeme. Moje cesta je protkána neuvěřitelnými lidmi, vedle kterých si připadám nicotný. Je velká čest být jen posluchačem jich životní cesty, jejich příběhu.

Snad i můj příběh bude mít své pokračování. Věřím principu jednoduchosti. Dělat věci jednoduše, přímo, a průhledně, všem na očích. Celý život sice pro tento svůj postoj narážím na potíže, ale jiný nebudu. Trčím z davu, a vždy to tak bylo. Nic s tím nenadělám, je to mé já. Můžu jediné. Dělat věci, jak nejlépe umím, a doufat, že je to správně.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Franta Franta | E-mail | 25. dubna 2012 v 11:44 | Reagovat

Už vím proč je na Lovime.eu tak málo přihlášených uživatelů. Prostě protože na registračním formuláři je potvrzovací kód CAPTCHA absolutně nerozluštitelný. Zkoušel jsem to dneska asi 10 krát a pokaždé to na mne vyblilo takový nesmysl, že se mi to nepodařilo. Navíc po 2. pokusech to registrujícího se úplně vyhodí a odkáže na kontakt administrátora. Ten ale nevidím, "protože nejsem registrován" .

2 black-knives black-knives | 25. dubna 2012 v 18:56 | Reagovat

Mělo by to již být opraveno. na lovime.eu  jsem to nahlásil.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama