Květen 2012

Slezina

15. května 2012 v 18:05 | Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
V pátek bude velká slezina. Její gro bývalo workshop v nožotvorbě. Poté se to časem změnilo na několikadenní alkoholický opar něktrých jedinců. Uvidíme, co že to bude letos. Beru si kolo, a v Jeseníkách je hezky. Těším se na lidi, co jsem je dlouho neviděl, a obejdu ty, co mi blízcí nejsou.
Je hezké mít možnost volby. Zrovna tak, jako když můžu něco psát, a můžu dokončit myšlenku, či sdělení, aniž by mi furt někdo skákal do monologu, nebo to mazal. Takže, co jsem chtěl, to bylo zveřejněno. Co ne, to je moje věc. Je hodně věcí, které se mi nelíbí, ale pokud se mi někde nelíbí, je nejsnazší volba-nebýt tam. Proto i já učinil volbu, a rozhodnutí.
Dělat to, co považuju za dobré, a správné. Uvidíme.

1.máj

1. května 2012 v 16:49 | Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
Ještě pamatuju doby, kdy jsme chodívali, dítka školu povinná, do prvomájových průvodů. Idylické časy dělnické mládeže. Červené šátky, jiskra v oku, a budoucnost nalajnována až do důchodu.
Pak přišla revoluce(převrat-nehodící se škrtněte), a životní jistoty jsou ty tam. Najednou člověk neví, jestli má kde bydlet, jestli vydělá na nájem, jestli si může dovolit to či ono.
Takže, první máj, pro někoho svátek práce, pro někoho lásky čas.
Já to vzal od každého trochu. S manželkou chvíli na kole, a pak zas kosička, mačeta a motyka. A opravy stezek, prostě, koníček. Co zůstává, je dobrý pocit, že s manželkou je fajn chvíli prožít něco společného, a mít i svůj prostor, každý sám pro sebe. Myslím, že věci se zlepšují v životě už jen tím, když člověk přestane mít příliš mnoho nároků, a snů. Najednou stačí mít méně, a přitom je to více.